Back

Dziecięce Biuro Detektywistycznie – oryginalne wycieczki dla najmłodszych po Krakowie.

Dziecięce Biuro Detektywistycznie – oryginalne wycieczki dla najmłodszych po Krakowie.

Zapraszamy najmłodszych na niezwykłą przygodę połączoną z poznawaniem wielu ciekawych i zabytkowych zakątków Krakowa poprzez: cykl tajemniczych spacerów detektywistycznych po Krakowie, detektywistyczne zwiedzanie Krakowa dla szkół i przedszkoli oraz detektywistyczne urodziny. Jest to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w sposób oryginalny i połączony z aspektem edukacyjnym. Cykl organizowany jest przez biuro Fishka Kraków Tours, które zostało uhonorowane nagrodą „Słoneczniki 2016” - Nagrodą Rodziców oraz Wyróżnieniem Jury za cykl spacerów „Dziecięce Biuro Detektywistyczne”, jako najbardziej rozwojowa krakowska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii „Logika”.

1. Cykl Tajemniczych Spacerów Detektywistycznych po Krakowie.
Spacery organizowane są kilka razy w miesiącu i są miejsce odkrywania zagadkowych krakowskich zjawisk. Spacery rozwijają u najmłodszych takie przydatne umiejętności jak spostrzegawczość i wysuwanie wniosków.

2. Detektywistyczne zwiedzanie Krakowa dla szkół i przedszkoli.
 - spacery Detektywistyczne dla Dzieci w wieku 5-11 lat:
Jest to zwiedzanie połączone z grą miejską. Spacer trwa 2 godziny i angażuje wszystkich uczestników w rozwiązywanie zagadek związanych z Krakowem. Wszyscy „detektywi” wyposażeni są w mapy, lupy, latarki i inne przyrządy detektywistycznymi (w zależności od tematu Spaceru).

Niektóre tematy Spacerów Detektywistycznych:

Szkoła Czarnoksiężników (zwiedzanie Podgórza, poznawanie legendy i postaci Pana Twardowskiego)

Zapomniane miasteczko (zwiedzanie Kazimierza żydowskiego)

Chudy Jaś  (spacer śladami Jana Matejki i jego rodziny)

Wielki teatr w małym Krakowie (spacer teatralny, połączony ze zwiedzaniem garderoby Teatru Starego)

 - klasyczne zwiedzanie dla Dzieci i Młodzieży:
W czasie zwiedzania prowadzona jest klasyczna narracja przewodnicka, dostosowana do wieku i percepcji uczestników. Poznawane są legendy, ciekawostki oraz tajemnice Krakowa. Zwiedzanie może trwać od 2 do 4 godzin lub dłużej.

3. Detektywistyczne urodziny:
Podczas Detektywistycznych Urodzin uczestnicy przenoszą się w czasie siłą wyobraźni, przy małej pomocy Pani Fishki. Poszukiwane są  skarby, tropione zagadkowe ślady, odkrywane tajemnice.

Biuro zajmuje się również organizacją wycieczek dla dorosłych, do których zaliczamy:

 - wycieczki rowerowe,
 - Kraków dla początkujących,
 - Kraków żydowski,
 - kobiety mocy,
- zjedz Kraków,
 - marzenie. Szyte na miarę.
 - gęsia skórka. Kraków mistyczny,

Wszystkich Państwa zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Organizatorem: fishkakrakow@gmail.com, www. fishkakrakowtours.com, telefon - 697 367 511.

Play Play