Back

Ferie w Krakowie i Małopolsce

Ferie w Krakowie i Małopolsce

Dzieci na wystawie w Muzeum Archeologicznym
Prezentujemy wybrane propozycje z Krakowa i Małopolski na feryjne zajęcia dla dzieci.

Kraków - Ferie w Muzeum Krakowa

Warsztaty edukacyjne i plastyczne dla dzieci w różnym wieku.

 

Kraków - Ferie z teatrem w Nowohuckim Centrum Kultury

Warsztaty teatralne w formie cyklu regularnych spotkań dla pasjonatów teatru i wszystkich, którzy chcą poznać kulisy pracy aktora, odkrywając przy tym swój artystyczny potencjał  i radość nieskrępowanego tworzenia.

 

Kraków - Festiwal Teatrów dla Dzieci w Nowohuckim Centrum Kultury

Zapraszamy na kolejna edycję Wielkiej Teatralnej Przygody dla Najmłodszych! W dniach 27 stycznia – 9 lutego 2020 w Nowohuckim Centrum Kultury wszystko co najlepsze – dla najbardziej wymagającej publiczności.

 

Kraków - Zimowa przygoda w Pompejach

Zimowa przygoda w Pompejach czyli Ferie 2020 w Muzeum Archeologicznym w Krakowie - cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. Zajęcia są organizowane od poniedziałku do piątku o godz. 12 w czasie trwania ferii zimowych (22 stycznia - 7 lutego). Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Kraków - Ferie z Heródkiem

Karol Wójciak zwany Heródkiem był rzeźbiarzem z Lipnicy Wielkiej na Orawie, jednym z najoryginalniejszych twórców. Zapraszamy do  Domu Esterki do połowy marca 2020 roku na wystawę poświęconą jego życiu i twórczości, a we wszystkie soboty ferii: 25 stycznia, 1 lutego i 8 lutego na warsztaty dla rodzin.

 

Kraków - Ferie w Muzeum Inżynierii Miejskiej

W dniach 25-31 stycznia zapraszamy do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na warsztaty, podczas których będzie można znaleźć odpowiedzi na pytania: Jak zbadać śnieg? Czy zima może mieć wiele kolorów? Jak powinno wyglądać miasto idealne?

 

Kraków - Ferie w Muzeum Żup Krakowskich

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6-12 lat wraz z rodzicami / opiekunami do wspólnej zabawy podczas Ferii w Zamku i Kopalni w Wieliczce. Będą konkursy, warsztaty, a także gry i zajęcia edukacyjne oraz Bal!

 

Kraków - Ferie w ZOO 

Krakowski ogród zoologiczny zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spotkania ze zwierzętami, które odbędą się w czasie ferii zimowych, w terminie od 27 stycznia do 7 lutego. Podczas zajęć, które rozpoczynają się codzinnie (z wyjątkiem weekendów) o godzinie 12:00 przy kasie zoo, dzieci dowiedzią jak zwierzęta przygotowały się do zimy, jak na chłodne miesiące zmienił się ich wygląd, oraz poznają nowych mieszkańców ogrodu (urodzone w ubiegłym roku koty, egzotyczne kaczki, małe małpki czy góralki skalne).

 

Tarnów – Ferie w mieście na sportowo

Tradycyjnie, za symboliczną złotówkę (baseny) lub dwa złote (lodowiska) dzieci i młodzież skorzystać będą mogły z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Tarnów - Ferie w BWA

Biuro wystaw Artystycznych w Tarnowie przygotowało specjalne zajęcia artystyczno-detektywistyczne w dniach 28-31.01.2020 oraz 3-7.02.2020.

 

Tarnów - "Góry nasze góry"

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na całodzienne zimowe warsztaty edukacyjno-artystyczne z wyżywieniem dla dzieci od lat 7. Oprócz tematów związanych z polskimi górami planowane są warsztaty plastyczne, z robotyki i seans filmowy.


Tarnów - Warsztaty teatralne w ferie - Uwolnij swoją wyobraźnię

W ramach kilkudniowych spotkań uczestnicy zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, dramy, roli muzyki i plastyki w teatrze. Tradycyjnie, nie może zabraknąć pokazu na koniec warsztatów dla rodziców i najbliższych.Tarnów - Ferie z Pałacem Młodzieży

Atrakcyjny program półkolonii obejmuje zajęcia rekreacyjne, sportowe, plastyczne, wokalne, taneczne, fotograficzne, ceramiczne i modelarskie. Organizatorzy zapewniają wyżywienie.Tarnów - Warsztaty "Wielka zimowa podróż dookoła świata

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na etno warsztaty w ferie zimowe do pracowni plastycznej TCK, które odbędą się 4 i 5 lutego. “Wielka zimowa podróż dookoła świata” jest gwarantem wielu wrażeń, ciekawych odkryć, nowych smaków, nietypowych gier, wspaniałej zabawy, a przy tym sporej porcji informacji. Ponadto nikt nie wyjdzie z pustymi rękami, bo podczas warsztatów własnoręcznie wykona etnodrobiazgi.

 

Tarnów - Wystawa interaktywna "Wszystko jest liczbą...."

Podczas ferii zimowych zapraszamy na indywidualne lekcje muzealne w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie na wystawie „Wszystko… jest liczbą”. W środę (29.01.) i we czwartek (30.01.) zajęcia odbędą się o godzinie 10.00 i 12.00, natomiast we wtorek (4.02.) i czwartek (6.02.) wyłącznie o godz. 12.00.

 

Tarnów - Ferie w bibliotece

Zajęcia artystyczne, plastyczne, gry planszowe i oczywiście przygody zapisane w książkach.

 

Oświęcim - Ferie z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekracji

W programie między innymi zajęcia sportowe, warsztaty kulinarne, warsztaty plastyczne, wycieczki.

 

Nowy Sącz i Ziemia Sądecka

Zestawienie bogatego programu na ferie w różnych instytucjach.

 

Olkusz - Spacery z gwarkami w Olkuszu

Jeśli ktoś chce w niezwykły sposób poznać historię Olkusza, to warto zainteresować się akcją „Ferie z gwarkami”, czyli spacerami z przewodnikiem po „Srebrnym szlaku gwarków olkuskich”.

Play Play