Back

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu zaprasza na bezpłatne warsztaty

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu zaprasza na bezpłatne warsztaty

Rynek Nowego Targu
Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu prowadzi urozmaiconą działalność edukacyjną, towarzyszącą ekspozycji stałej. Proponuje szereg warsztatów edukacyjnych i lekcji muzealnych, które w atrakcyjny sposób pozwalają poznać dawne techniki i proces druku.

Warsztaty tworzenia książek. Zróbmy książkę. Warsztaty dają możliwość poznania procesu projektowania i tworzenia książek. Dzieci spróbują swoich sił jako pisarze, drukarze, ilustratorzy i typografowie.

Warsztaty druku wypukłego. Grafika inspirowana drzeworytem. Dzieci poznają ciekawe techniki druku wypukłego, uczą się odpowiedniego nakładania farb na matrycę, która odbijana jest na papierze.

Warsztaty druku strukturalnego – kolograf. Dzieci poznają jedną z najmłodszych technik drukarskich, która polega na wykonaniu odbitki z matrycy wykonanej z materiałów o różnej fakturze.

Zostań redaktorem gazety! Uczniowie poznają regionalne czasopisma Podhala, Spisza i Orawy z lat 30. I 40. XX wieku oraz tworzą własny numer Gazety Podhalańskiej.

Oferta skierowana jest zarówno do przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i innych grup zorganizowanych. Oferta obejmuje: zwiedzanie ekspozycji stałej z przewodnikiem oraz wybrane warsztaty edukacyjne. Zapisy drogą telefoniczną lub mailową: tel. +48 18 26 412 42, e-mail: muzeum_drukarstwa@mok.nowytarg.pl

 

Play Play