Back

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Dzieci z wydawnictami
Ekipa Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki ma już za sobą spotkania z dziećmi z Sopotu, Gdyni, Warszawy, Radomia, Wrocławia i Opola. Przyszła kolej na Małopolskę! Wakacyjna odsłona festiwalu w naszym regionie już trwa. Pozostało jeszcze kilka dni. Impreza potrwa do 25 sierpnia 2019 roku, a nawet odrobinę dłużej, bo wystawę w Pijalni Głównej Uzdrowiska Krynica- Żegiestów będzie można oglądać do 24.09.2019!

Województwo Małopolskie wspiera ideę projektu mającego na celu łączenie pokoleń dzięki zwiedzaniu małej Ojczyzny jak też za pomocą książek.

Małopolska uznawana jest za szczególnie bogaty kulturowo region. Jego zamki były zamieszkiwane przez smoki, duchy jak też czarownice… Co niekoniecznie jest prawdą, ale na pewno ich sztuka, architektura, wystrój wnętrz, otaczająca przyroda są idealnym pretekstem do powstawania twórczych opowieści dla dzieci, które kochają takie klimaty.

Podczas trwającego festiwalu spotkania odbędą się jeszcze w: Sądeckim Parku Etnograficznym, Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu, Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, Enklawie Przyrodniczej –„Bobrowisko” w Starym Sączu oraz Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju. Wśród atrakcji dla dzieci przewidziano warsztaty, spotkania, zabawy literackie, zawisną wystawy.

Ilość miejsc na wydarzeniach jest ograniczona. Obowiązuje rezerwacja mailowa: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 

Play Play

Recommended content
Thumbnail Title Description Tags
Image: Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków
At least one document needs to be selected
Number of documents selected for upload: 0
Download documents

share.document.field.rules3_0 share.document.field.showmore ▾
Authentication code
At least one document needs to be selected