Back

XXIII TALIA National Comedy Festival 2019 in Tarnów

XXIII TALIA National Comedy Festival 2019 in Tarnów

The festival is an opportunity to present the best comedy performances from all over Poland.
The festival which will take place on 21-29, 2019 September is an opportunity to present the best comedy performances from all over Poland.

XXIII TALIA National Comedy Festival 2019, organised in the Ludwik Solski Thetare in Tarnów is an amazing time for everyone who loves theater! Eight performances, all directed by professional actors, will fight for the TALIA statuette and for the title of the best performance, where, in addition to the professional jury, also the audience will choose its favorite.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2019, który odbędzie się w dniach od 21 do 29 września 2019 roku i będzie okazją do zaprezentowania najlepszych przedstawień komediowych z całej Polski.

Do tegorocznej edycji Festiwalu pragniemy zaprosić spektakle, wyreżyserowane przez zawodowych aktorów – bez względu na to, czy mają za sobą studia reżyserskie, czy też pomysł reżyserowania narodził się jako naturalna droga „poszerzenia pola walki”. Jesteśmy ciekawi czy spektakle przez nich zrealizowane są przede wszystkim oparte na stricte aktorskim warsztacie (konstruowaniu postaci, budowaniu roli) czy można w ich przypadku mówić także o konceptach inscenizacyjnych, voltach interpretacyjnych i wizjonerskich przetworzeniach. Jakie są ich wybory repertuarowe w ramach szalenie pojemnego gatunku, jakim jest komedia? Chcemy, by kolejna edycja Talii była okazją do przyjrzenia się, na ile doświadczenie aktorskie jest pomocne w pracy po drugiej stronie teatralnej rampy.


Wzorem ubiegłych lat o wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla twórców przedstawień.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Festiwalu, proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej do dnia 30 kwietnia 2019r.

Marcin Hycnar
Dyrektor artystyczny

source

 

Play Play