Atrás

Konkurs "Mój Lajkonik" i pochód Lajkonika on-line

Konkurs "Mój Lajkonik" i pochód Lajkonika on-line

Lajkonik
W bieżącym roku po raz pierwszy od 73 lat nie odbędzie się pochód Lajkonika. Ten przykry stan rzeczy spowodowany jest przez epidemię koronawirusa. Co roku w ramach pochodu Muzeum Krakowa organizowało konkurs na najpiękniejszy dziecięcy orszak Lajkonika. Tym razem zapraszamy dzieci – te młodsze i te nastoletnie – do udziału w konkursie MÓJ LAJKONIK.

Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia własnego Lajkonika. Forma pracy jest dowolna – może to być rysunek całej postaci lub tylko elementów ubioru, wyklejanka, figurka z plasteliny czy innych materiałów. Zgłoszenia i zdjęcia lub filmy, prezentujące prace uczestników konkursu, można przesyłać do 15 czerwca 2020 na adres: konkursy@muzeumkrakowa.pl
Laureatów konkursu poznamy 18 czerwca 2020 r., w dniu Pochodu Lajkonika, który w tym roku odbędzie się on-line.
Szczegóły w regulaminie: https://www.muzeumkrakowa.pl/images/upload/MojLajkonikRegulamin.pdf

Zachęcamy również do obejrzenia filmu, w którym pokazano, jak wykonać czapkę Lajkonika. To jedna z propozycji, którą można wykorzystać przy tworzeniu swojej pracy konkursowej.
https://youtu.be/qLc4PCwj74I

A co z samym pochodem? W tym roku Lajkonik odda hołd miastu 18 czerwca w wersji on-line, tańcząc samotnie na płycie Rynku Głównego, co będzie można śledzić na muzealnym Facebooku i kanale na YouTube. Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie zapraszamy do oglądania filmu w odcinkach, który będzie opowiadać o miejscach, osobach i zwyczajach tworzących Pochód Lajkonika. Kolejne części filmu będą emitowane począwszy od 12 czerwca codziennie o godz. 12.00 na muzealnym Facebooku.

Dołącz do Orszaku Lajkonika już 12 czerwca i oglądaj „serial”:  https://bit.ly/PochodLajkonika

Sprawdź program tu: https://bit.ly/PochodLajkonikaOnLine

Reproducir Reproducir