Retour

Muzeum Górali i Zbójników oraz Chata Artystycznych Przygód

Muzeum Górali i Zbójników oraz Chata Artystycznych Przygód

rękodzieło
Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. Zarówno osoba dorosła jak i dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie.

Każdy zwiedzający będzie mógł interaktywnie spędzić czas i spróbować między innymi prania na tarze, deptania kapusty do kiszenia, spania na sianie, wyciśnięcia oscypka, jak też zakłucia bliskiej osoby w dyby. Ponadto będzie możliwość przymierzenia niektórych części góralskiego stroju, znalezienia zbójnickiego skarbu oraz zadzwonienia dzwonem umiejscowionym w dzwonniczce. Wszystkie wymienione zajęcia interaktywne zostały unowocześnione poprzez ekrany dotykowe, projektory, różne gry, interesujące aplikacje, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego miejsca. To wszystko jest formą pewnej zachęty do interesującego i aktywnego zwiedzania muzeum, a nie jak w niektórych przypadkach biernego spędzania wolnego czasu.
Wybierając się do Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju warto zarezerwować sobie również czas na pracownię kreatywną, czyli Chatę Artystycznych Przygód. Ma ona bogatą ofertę skierowaną do każdej osoby, zarówno dziecka jak i osoby dorosłej. Niektórzy zwiedzający dopiero w tym miejscu odkrywają swoje talenty artystyczne. W kreatywnej pracowni można spróbować między innymi malowania różnorakich pamiątek regionalnych (np. korali góralskich), wykonywania prac z włóczki, robienia kwiatów z bibuły, tkania, przyozdabiania zbójnickich czap, malowania na szkle. Doskonałe przygotowanie, odpowiednią wiedzę i sposób prowadzenia zajęć zapewniają osoby, które kochają te czynności oraz pasjonują się tym.
Muzeum Górali i Zbójników  oraz Chata Artystycznych Przygód w Rabce-Zdroju są idealnym miejscem, gdyż można się tam wybrać codziennie, w każdą pogodę, nawet deszczową. W sezonie letnim (maj – wrzesień) obiekt ten jest otwarty od godziny 9:30 do 18:00, natomiast w sezonie zimowym (październik – kwiecień) od 10:00 do 17:00.

Szczegółowe informacje:
www.muzeum-zbojnikow.pl,
www.chata-artystyczna.pl

 

Lire Lire