Indietro

Juromania, czyli Święto Szlaku Orlich Gniazd

Juromania, czyli Święto Szlaku Orlich Gniazd

Ruiny zamku Tenczyn w Rudnie
Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce - Szlak Orlich Gniazd ma swoje święto. Rozpocznie się ono 20 września i potrwa trzy dni. W programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci.

W Małopolsce na święto Święto Szlaku Orlich Gniazd można wybrać się do zamków w Korzkwi, Ojcowie, Pieskowej Skale, Rabsztynie czy Rudnie. Wachlarz doznać i aktywności jakie oferuje ten szlak, jest niezwykle szeroki: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek na łonie niepowtarzalnej przyrody i w otoczeniu, średniowiecznych zamków. Dzięki JUROMANII te wszystkie doznania będzie można przeżyć na własnej skórze, by później wracać na Jurę po jeszcze więcej! 

Bogactwo Jury przenosi uczestników w średniowieczne klimaty jurajskich zamków i warowni. Pobudza wszystkie zmyły podczas turniejów rycerskich, pokazów historycznych, w regionalnej kuchni czy na licznych warsztatach i zajęciach edukacyjnych. Dla aktywnych czekają wspinaczki pod okiem instruktorów, rajdy i wycieczki z przewodnikiem.

Szczegółowy program na stronie internetowej Juromanii

Gioca Gioca