Indietro

Święto Dzieci Gór

Święto Dzieci Gór

stroje ludowe
W dniach 21-28 lipca zapraszamy do Nowego Sącza na Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

Uczestnikami wydarzenia co roku są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne, reprezentujące regiony górskie wszystkich kontynentów. W tym roku pojawią się goście m.in. z rosyjskiej Jakucji, Węgier, Turcji, Indonezji, Meksyku, Indii i Macedonii. Wraz z zespołami polskimi utworzą one pary, a każda z nich podczas „dnia narodowego” zaprezentuje swoją kulturę – poprzez kuchnię narodową, wystawy, kiermasze, prezentacje uliczne... Wydarzenie to dla jego uczestników jednak nie tylko szansa na prezentację swojego regionu, ale także okazja do spotkania rówieśników z innych kręgów kulturowych i religijnych. Dzieci wspólnie biorą udział w  koncertach i imprezach towarzyszących. Jeden dzień goście spędzają w domach swoich polskich kolegów. Podczas koncertu finałowego prezentowany jest wspólny program, stworzony przez uczestników festiwalu, łączący elementy wielu kultur.

Podczas Festiwalu organizowane są Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorskie dla instruktorów zespołów regionalnych. Towarzyszą mu też inne wydarzenia - konkurs plastyczny, wystawy, kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego, warsztaty etnodizajnu.

Organizator: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Więcej informacji: www.swietodziecigor.pl

Gioca Gioca