Indietro

VII Wypas w Dobczycach

VII Wypas w Dobczycach

Dobczyce
W sobotę 25 maja zapraszamy na niepowtarzalną imprezę dla całych rodzin. Już po raz VII w Dobczycach odbędzie się VII Wypas. To jedyny dzień w roku, kiedy mamy okazję zobaczyć MEGA kozy paradujące z gracją i wdziękiem ulicami miasta.

W sobotę 25 maja zapraszamy na niepowtarzalną imprezę dla całych rodzin. Już po raz VII w Dobczycach odbędzie się VII Wypas. To jedyny dzień w roku, kiedy mamy okazję zobaczyć MEGA kozy paradujące z gracją i wdziękiem ulicami miasta. Tym razem będą to „odjazdowe” kozy, lub jak kto woli „mobilki”, które poruszać się będą na wszystkim, co wpadnie do głowy naszym małym konstruktorom i ich dorosłym pomocnikom. Wszystkie pojazdy i nie tylko dozwolone, od samolotu po rolki. W tym roku kozom towarzyszyć będą już po raz drugi pojazdy zabytkowe oraz rowerzyści. Na dzieci czeka wiele atrakcji, w tym kozie podrygi i konkurencje, tańce i swawole, degustacje lodów i smakołyków z koziego mleka. Nie może zabraknąć również twórców ludowych i stowarzyszeń z  gminy Dobczyce, będzie można skosztować potraw regionalnych, a całość uatrakcyjnią animatorzy dziecięcych zabaw.
Parada ruszy z okolic Rynku o godzinie 15:00, prowadzona wspólnie ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Dobczycach. Rozpoczęcie pikniku na błoniach przewiduje się około 15:20.
Organizatorami wydarzenia jest: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, a partnerami MGOKiS Dobczyce, TKKF Dobczyce, Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Stowarzyszenie Klub "Motosport Myślenice", Orkiestra Dęta Dobczyce i Szkoła Muzyczna w Dobczycach.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Myślenice Itv Telewizja Internetowa - Region Południe, SEDNO, Miesięcznik Tapeta, KMY.pl.
Regulamin konkursu na najpiękniejszą kozę Dobczyckiego Wypasu na stronie:  https://www.dobczyce.pl/dla-mieszkancow/vii-wypas-w-dobczycach.html

 

Wypas

Gioca Gioca