Indietro

Jak przetrwać podróż samolotem z dzieckiem?

Jak przetrwać podróż samolotem z dzieckiem?

Muzeum lotnictwa w Krakowie
Istnieją pewne sposoby na sprawienie aby podróż z dzieckiem samolotem była niekłopotliwa, a nawet przyjemna. Przedstawiamy Państwu kilka sposobów na lot, pozwalający na czerpanie przyjemności i bezstresowy czas, zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech.

1. Wybór odpowiedniej linii – przewóz bagażu oraz wózka jest niejednokrotnie drogim wydatkiem, dlatego warto przed wyborem linii lotniczej przeanalizować powyższe koszty. Często okazuje się, że tanie linie lotnicze oferują wyższe ceny powyższych kosztów niż linie regularne. Odstępy między siedzeniami czy pierwszeństwo wejścia na pokład to inne przydatne opcje, które pomogą najmłodszym w podróży samolotem.

2. Zaopatrzenie dzieci w jedzenie - rodzice dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia, mają możliwość zabrania na pokład przekąsek i napoi w butelce.

3. Zaopatrzenie w zabawki – dobrym rozwiązaniem jest zakup dziecku przed lotem zabawki, która pozwoli mu „zając ręce” i będzie go cieszyła podwójnie.

4. „samolotowe gry” – dobrym rozwiązaniem jest również zaopatrzenie się w gry, takie jak: fiszki, zagadki, gry karciane. Zajmują one niewiele miejsca i pozwalają na intelektualne zaangażowanie, które zajmuje dziecko, skracając tym samym „wydłużający” się czas podróży.

5. Elektronika – możemy również zdecydować się na zajęcie dzieci bajkami, musimy jednak pamiętać o zaopatrzenie się w słuchawki aby nie przeszkadzać podróżującym z nami.

6.  Audiobooki – nowoczesna i wygodna forma czytania książek zapewni najmłodszym skupienie na treści książki, uprzyjemniając lot.

Mamy nadzieję, że powyższe sposoby okażą się przydatne i spowodują, iż lot stanie się nie tylko szybkim środkiem transportu ale również przyjemnym spędzeniem czasu.

 

Gioca Gioca