Indietro

Krynica-Zdrój - aktywny wypoczynek dla całej rodziny!

Krynica-Zdrój - aktywny wypoczynek dla całej rodziny!

park linowy
Najmłodsi turyści nie są zainteresowani zwiedzaniem konkretnych zabytków, dla nich liczy się głównie zabawa, ruch, coś co zapewni im niezapomniane chwile, do których będą powracać pamięcią. Krynica-Zdrój jest miejscem, które może zaoferować wiele atrakcji zarówno dla osoby dorosłej, jak też dla dziecka. Można tutaj w sposób aktywny spędzić wolny czas, właśnie w taki sposób, jaki jest najczęściej preferowany i lubiany przez dzieci.

Krynicki Park Linowy
Jest propozycją aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Położony jest w przepięknym miejscu - u podnóży Jaworzyny Krynickiej, a dokładniej na Czarnym Potoku. Krynicki Park Linowy oferuje wszystkim osobom spragnionym niezapomnianych wrażeń aż 9 tras linowych o różnym stopniu trudności, czyli 115 interesujących przeszkód. Są trasy przygotowane dla najmłodszych dzieci (pn. „bąbel”), aż po te najbardziej ekstremalne, które pozwalają odczuć odpowiednią dawkę adrenaliny. Dodatkową atrakcją w parku linowym jest skok wahadłowy (Big Swing) z 17 m, trasy zjazdowe, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw czy trampolina.
www.parklinowykrynica.pl

Park Linowy Mamut
Położony w pięknej scenerii szczytu Góry Parkowej, do którego można dojść pieszo przez Park Zdrojowy albo wyjechać kolejką linową. W tym miejscu można aktywnie wypocząć w otoczeniu przyrody z dala od ulicznego i miejskiego hałasu. Park Linowy Mamut oferuje 4 trasy linowe o różnym stopniu trudności.
www.atrakcjekrynicy.pl/park-linowy-gora-parkowa-krynica-zdroj.html

Questing
 Jest ciekawą formą spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin. Questing to edukacja regionalna przyjmująca charakter zabawy, łącząca niektóre elementy gier terenowych, jak też harcerskich podchodów. Wędrówka nieoznakowanymi szlakami oraz wskazówki w formie zagadek dodają temu wszystkiemu uroku i czynią z tej zabawy wspaniałą przygodę. Na końcu Questingu można zdobyć skarb, czyli skrzynkę z pieczątką potwierdzającą przejście wybranej trasy. Krynica-Zdrój, Tylicz oraz Wierchomla są miejscami, które oferują różne trasy np. „Życie Łemków od kuchni”. Dzięki tej formie spędzenia wolnego czasu można poznać przyrodę oraz historię danego miejsca.
www.atrakcjekrynicy.pl/questing.html

Sankostrada
Jest niezapomnianą atrakcją dla każdej osoby, jednakże największym zainteresowaniem cieszy się pośród dzieci. 2-minutowy zjazd rynną o długości 800 m z prędkością ponad 40 km/h dostarcza wszystkim dużo pozytywnych emocji oraz szaleńczej zabawy. Sankostrada otwarta jest przez cały rok o każdej porze dnia. Tor saneczkowy jest oświetlony w ciągu nocy dlatego istnieje możliwość zjazdów nocnych. 
www.sankostrada.pl

Spływ pontonami rzeką Poprad
Jest idealną propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu w przepięknym otoczeniu przyrody. Przebywając w okolicy Muszyny, Tylicza, Żegiestowa albo Krynicy-Zdroju warto pomyśleć o spływie pontonami na rzece Poprad. Jest on przeznaczony zarówno dla osoby dorosłej, jak też dziecka. Podczas spływu można się zrelaksować od codziennego życia, sfotografować walory przyrodnicze, w tym zwierzęta i ptaki, jak również podziwiać przepiękne widoki. Zatem spływ pontonami rzeką Poprad jest urozmaiceniem każdego rodzaju wyjazdów począwszy od urlopu, odpoczynku z przyjaciółmi, pobytu w sanatoriach czy rodzinnego wypadu.
www.splywpopradem.pl, www.fabrykaendorfiny.pl/splywy-pontonowe-krynica.html

 

Gioca Gioca