Indietro

Muzeum Krakowa dla dzieci i młodzieży 11-12 stycznia

Muzeum Krakowa dla dzieci i młodzieży 11-12 stycznia

Wnętrze muzeum Rydlówka
Na najbliższy weekend Muzeum Krakowa przygotowało szereg warsztatów dla dzieci i młodzieży w kilku swoich oddziałach.

SOBOTNI KĄCIK DLA DZIECI W RYDLÓWCE
11 stycznia (sobota), godz. 9.30-17.00

Rydlówka, ul. W. Tetmajera 28

W każdą drugą sobotę miesiąca zapraszamy rodziny z dziećmi do zwiedzania Rydlówki i wspólnego przygotowania kartki pamiątkowej w naszym specjalnym kąciku dla dzieci. Kącik będzie dostępny dla wszystkich zwiedzających w godzinach otwarcia muzeum.

RODZINNE ZWIEDZANIE RYDLÓWKI
11 stycznia (sobota) godz. 11.00

Rydlówka, ul. W. Tetmajera 28

Zapraszamy na oprowadzanie po Rydlówce dedykowane rodzinom z dziećmi. Wspólnie odkryjemy historię domu i zamieszkujących go osób.
Oprowadzanie w cenie biletu wstępu na wystawę.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających tel.124265060, e-mail: info@mhk.pl.

TAJEMNICZY KUFER: NIE MA TAKIEGO NUMERU? TELEFON
12 stycznia (niedziela) godz. 10.30

Kamienica Hipolitów, pl. Mariacki 3

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 6 lat na spotkanie warsztatowe w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy kufer. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Lang (MK).

Komórki i smartfony dziś dla wielu stały się nieodłączną częścią życia. Dzięki nim możemy ze sobą rozmawiać, wysyłać wiadomości, nagrywać filmy, robić zdjęcia i nieustająco być w ciągłym kontakcie z naszymi bliskimi. Ale czy zastanawialiście się, kto i kiedy wymyślił telefon i jak on właściwie działał? Czy wiecie, gdzie i kiedy w Krakowie zamontowano pierwszy taki aparat? A może słyszeliście kiedyś o książkach telefonicznych? Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy historię tego niezwykłego wynalazku, który po dziś dzień łączy ludzi na całym świecie.
Obowiązuje rezerwacja miejsc info@muzeumkrakowa.pl
Wstęp: 10 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)

AKADEMIA MAŁEGO ODKRYWCY: RZEŹBOSTWORY, CZYLI TAJEMNICE ABAKANÓW
12 stycznia (niedziela) godz. 11.00

Pałac Krzysztofory, wejście od ul. Szczepańskiej 2

Zapraszamy na spotkanie warsztatowe dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat w ramach Muzeomanii  z cyklu Akademia Małego Odkrywcy. Prowadzenie: Michał Sroka, Marta Kudelska.
Czy materiał ma coś wspólnego z rzeźbą? Na pierwszy rzut oka nie. Ten pierwszy jest miękki, a ta druga bywa twarda. Materiałem można się okryć, a za rzeźbą najwyżej schować. Ale wyobraźcie sobie, że była nie tak dawno temu artystka, która z materiału budowała niezwykłe rzeźby – wielkie i przypominające niezwykłe stwory! Ta technika była tak wyjątkowa i niesamowita, że zaczęto ją nazywać od nazwiska tej fascynującej artystki, której nazwisko zna cały świat! Jesteście ciekawi kto to? Podczas naszych warsztatów poznacie nie tylko historię tej artystki, ale sami stworzycie własne dzieło sztuki, które nazywamy abakanem. Kto wie, może i dla Was to będzie początek kariery w świecie sztuki!
Obowiązuje rezerwacja miejsc info@muzeumkrakowa.pl
Wstęp: 10 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)

SZOPKA KRAKOWSKA NA GARBARACH
12 stycznia (niedziela)  godz. 12.00

Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41

Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat na warsztaty plastyczne. Prowadzenie: Maria Lempart. Obowiązkowa rezerwacja miejsc; Dom Zwierzyniecki, tel. 12 427 00 26
Koszt 6 zł/osoby

Gioca Gioca