Indietro

Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

Dziewczynka ze śniegiem w dłoniach
Przez dwa dni: 18 i 19 stycznia w Zakopanem, potrwają zabawy na śniegu w ramach ciekawego, rodzinnego wydarzenia jakim jest Światowy Dzień Śniegu.

World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej "Zabierz dzieci na śnieg". Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. 

sobotę 18 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal zorganizowane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach, gdzie startować będą pary uczestników - dziecko (narty) oraz starszy członek rodziny. Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

Start w zawodach i przejazdy wyciągami, na stokach na których odbywają się zawody jest bezpłatny.

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 19 stycznia 2020 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach!

Rodzinne duety będą mogły dodatkowo wziąć udział w rodzinnym nordic walking, ulubionej przez wszystkich śmiesznej narcie oraz dodatkowej konkurencji, która na razie pozostaje tajemnicą. 

Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód, a w miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz Policją. 

Miasto Zakopane zorganizuje wielką imprezę rodziną World Snow Day już po raz dziewiąty. 

Szczegóły i informacje o zapisach na stronie internetowej Miasta Zakopane.

Gioca Gioca