Indietro

Weź udział w konkursie "Małopolska Marzanna"

Weź udział w konkursie "Małopolska Marzanna"

Drewniana chata w skansenie i kwitnące drzewo
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w konkursie "Małopolska Marzanna".

Tematem konkursu jest Małopolska Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a także wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. Organizatorzy zachęcają, aby kukła  - kolorystyką stroju lub poszczególnymi jego elementami, podkreślała swoją „małopolskość”. Wymagane jest, aby prace wykonane były z ekologicznych materiałów (np. słomy, wikliny, drewna, bibuły, papieru, bawełny, lnu). 

Do konkursu zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych (indywidualnie lub w grupach do trzech osób), a także dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat z placówek kulturalnooświatowych (np. Młodzieżowe Domy Kultury, Gminne Ośrodki Kultury) również indywidualnie lub w grupach do trzech osób. Prace należy przesłać do dnia 16.03.2020 do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku lub do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Za najlepsze prace zostaną przyznane atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

Wręczenie nagród odbędzie się 20 marca 2020 r. podczas imprezy plenerowej pt. „Pożegnanie zimy”, która rozpocznie się o godz. 10.00 w oficynie dworskiej Ośrodka Konferencyjno – Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku. Laureaci i uczestnicy konkursu wezmą udział w obrzędzie pożegnania zimy – uroczystym orszaku z Marzannami nad brzeg rzeki Ropy.

Szczegóły konkursu na stronie organizatora

Gioca Gioca