Назад

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich – warsztaty dla dzieci

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich – warsztaty dla dzieci

Stara, otwarta księga w muzeum
Muzeum Krakowa zaprasza w niedzielę 17 listopada do swoich oddziałów na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Tego dnia wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny, a wstęp na wystawy będzie kosztować tylko złotówkę. W ramach wydarzenia przygotowano szereg warsztatów dla dzieci.

Dom Zwierzyniecki przy ul. Królowej Jadwigi 41 zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat na warsztaty edukacyjne „Śladami Królowej Jadwigi”.


W Kamienicy Hipolitów (pl. Mariacki 3) przygotowano warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat, które pomogą znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów kultywowania pamięci o polskiej historii i bohaterach narodowych. A podczas zajęć plastycznych dzieci będą miały okazję stworzyć własny kotylion albo inną pamiątkę związaną z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości.


W Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E 1), podczas zajęć plastycznych dla dzieci w wieku 6-10 lat będzie można opowiedzieć o swojej najbliższej przestrzeni – domu i osiedlu.


Muzeum Podgórza przygotowało warsztaty modelarskie dla młodzieży w wieku 13-16 lat oraz osób dorosłych. Uczestnicy otrzymają kartonowe modele fortu Benedykta, a następnie pod okiem profesjonalnego modelarza dowiedzą się, jak rozpocząć budowę, jakie trudności na nich czekają oraz jak efektywnie zaaranżować pracę.


„Kukuryku, czyli krzysztoforski kogut w ekostylu” to tytuł warsztatów dla dzieci w wieku 6-10 lat w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35), podczas których dzieci wykonają prace plastyczne z materiałów recyklingowych.


Przez cały dzień można samodzielnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe w oddziałach Muzeum Krakowa. Obowiązuje opłata w wysokości 1 zł za wstęp na wszystkie wystawy. Udział w pozostałych wydarzeniach, w tym warsztatach dla dzieci jest bezpłatny.


Wykaz wszystkich wydarzeń oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej Muzeum Krakowa.

Multimedia

Воспроизвести Воспроизвести