Назад

Lato w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym

Lato w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym

Pingwiny  w ZOO
W tym roku Krakowski Ogród Zoologiczny świętuje okrągły jubileusz 90-lecia. U początków jego historii zwierzostan liczył 94 sztuk ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 gadów. Obecnie zadrzewiony teren jest domem dla ponad 1400 zwierząt, przedstawicieli blisko 300 gatunków.

W czasie wizyty w Zoo trzeba koniecznie odwiedzić małpiarnię, żyrafiarnię, wybieg dla wielkich kotów, pingwiniarnię z basenem wypełnionym lazurową wodą czy egzotarium.  Warto wziąć udział w pokazach karmienia zwierząt – słoni, uchatek i pingwinów, które odbywają się codziennie o określonych godzinach (szczegóły na stronie internetowej).  


W czasie wakacyjnego spaceru po ogrodzie warto zwrócić uwagę na najmłodszych mieszkańców - na wielu wybiegach można zobaczyć zwierzęta, które przyszły na świat wiosną i latem, m.in. sowy śnieżne, ibisy australijskie, lemury katta, zebra, antylopy eland czy jeżozwierze. 


ZOO jest czynne codziennie przez cały rok. Przed wejściem do ZOO działa kilka punktów gastronomicznych.

Ogród Zoologiczny położony jest na wzgórzach, w Lesie Wolskim – największej zielonej enklawie Krakowa, 8 km od centrum. W Lesie Wolskim wytyczono szlaki rowerowe i ścieżkę edukacyjną. Jest to miejsce, w którym znajduje się kilka historycznych obiektów m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego oraz klasztor i erem O.O. Kamedułów.
 

Multimedia

Воспроизвести Воспроизвести