Назад

Piknik Krakowski w nowej odsłonie

Piknik Krakowski w nowej odsłonie

Park
Weekendowe piknikowanie z rodziną i przyjaciółmi w parkach Krakowa stało się tradycją. Niestety w tym roku, ze względu na nadzwyczajną sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19, nie spotkamy się w czerwcu w pięknych krakowskich parkach. Na szczęście nie znaczy to, że nie będziemy razem ćwiczyć, gotować czy brać udziału w warsztatach.

Piknik Krakowski w okresie letnim gromadził w parkach tysiące krakowskich rodzin oraz turystów. Dzięki tej inicjatywie, nie wyjeżdżając za miasto, w każdy weekend od czerwca do sierpnia można było poczuć się w sercu Krakowa jak na wakacjach. Organizatorzy bacznie obserwują bieżąca sytuację i czekają na odpowiednią decyzję służb, aby móc jak najszybciej zaprosić mieszkańców Krakowa do spacerowania po parkach, aktywnego spędzania wolnych chwil w zieleni oraz… wspólnego leniuchowania na trawie. Do tego czasu zachęcają do śledzenia profilu facebookowego Pikniku Krakowskiego, a tam od 6 czerwca będzie można m.in. ćwiczyć, uczyć się, majsterkować i wspólnie dbać o balkonowy ogródek. Nie zabraknie również pysznego piknikowego jedzenia – pojawią się przepisy od dobrze znanych z ubiegłych lat szefów kuchni i blogerów.

Po piknikowych szaleństwach warto wybrać się na spacer. Co prawda, na razie nie możemy spotkać się w parku wszyscy razem, ale w gronie najbliższych z zachowaniem reguł bezpieczeństwa jak najbardziej tak! Bogata, interesująca historia połączona z przyrodniczymi atrakcjami to wyróżnik wielu parków Krakowa. Oprócz tak potrzebnego nam relaksu na parkowanej polanie, zielony Kraków ma do zaoferowania również przyrodnicze bogactwo użytków ekologicznych, dzikość i naturalność takich miejsc jak np. Kamieniołom Liban, czy urok leśnych wędrówek szlakiem krakowskich lasów. Zachęcamy do odkrywania tych miejsc. 

Celem Pikniku Krakowskiego niezmiennie jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

Piknik Krakowski znalazł się w 2018 roku w gronie najlepszych siedmiu miejsc w Krakowie. Nagrodę w kategorii entertainment przyznali użytkownicy oraz redaktorzy portalu Local Life Krakow.

Piknik Krakowski, który będzie realizowany w późniejszych miesiącach letnich są częścią akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Zapraszamy do polubienia profili Pikniku Krakowskiego na FB https://www.facebook.com/piknikkrakowski/ oraz profilu kampanii ,,Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków" na Facebooku oraz @BadzTurysta na Instagramie.

Grafika

 

Na Piknik Krakowski zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.