Späť

Mikołajki w Małopolsce

Mikołajki w Małopolsce

Mikołaj z maskotką w ręku
Z okazji Mikołajek na wszystkie dzieci czeka wiele atrakcji w różnych miejscach Małopolski.

Imieniny św. Mikołaja w Chrzanowie! 6 grudnia 2019 roku, o godz. 16:00 na rynku w Chrzanowie czeka moc atrakcji: rozświetlenie choinki, gwiezdny korowód, ciacho i pyszna herbata. A o godz. 17:00 wszystkie dzieci są zaproszone do sali teatralnej MOKSiR na koncert "Zaczarowany świat bajek". Dla wszystkich dzieci św. Mikołaj przewidział prezenty! Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w Informacji oraz w kasie kina MOKSiR. 

Święty Mikołaj spotka się ze wszystkimi dziećmi z gminy Niepołomice. 6 grudnia o godz.17.00 będzie czekał na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Z nieoficjalnego źródła wiemy, że Mikołaj przyjedzie z mnóstwem prezentów!

Mikołajki w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu: 6 grudnia Grupa Teatralna CUDOKI-SZUROKI zagra spektakl "Alicja w krainie czarów" po którym Św. Mikołaj z pomocnikami rozdadzą prezenty dostarczone przez rodziców. Wszyscy - duzi i trochę mniejsi zaproszeni są, by razem z Alicją wskoczyć do króliczej norki.

Święty Mikołaj odwiedzi też Olkusz! Tradycyjnie 6 grudnia zawita on do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zaproszone są na godzinę 17:00, gdzie czekać będzie wiele atrakcji: przedstawienie słowno – muzyczne „Kochany Panie Mikołaju” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu, wizyta Świętego Mikołaja, zdjęcia z bohaterami Krainy Lodu i wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja.

W Krakowie z okazji dnia św. Mikołaja, patrona oddziału Thesaurus Cracoviensis - magazynu zbiorów, organizowane są tam warsztaty, w czasie których uczestnicy pod okiem instruktorów wykonają z ekologicznych materiałów tradycyjne ozdoby choinkowe. Własnoręcznie przygotowane dekoracje nasi goście będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty zostaną poprzedzone krótką opowieścią na temat postaci św. Mikołaja i pokazem zabytków. 

A w sobotę 7 grudnia w godz. 12.00-14.00  na krakowskim Małym Rynku  Korowód św. Mikołaja! W planie mnóstwo atrakcji, mi.n występy artystyczne, gry oraz zabawy dla dzieci, spotkanie ze św. Mikołajem oraz oczywiście wór pełny słodkich prezentów dla wszystkich!

W Zakopanem magiczne Mikołajki z radiową Jedynką 7 grudnia o godzinie 11 na Kulturalnym Placu Niepodległości. Przewidziano m.in. wizytę św. Mikołaja , pokazy widowiskowych eksperymentów, koncert disneyowski, zimowe zabawy, pokaz rzeźbienia w lodzie, kiermasz z regionalnymi smakołykami i pamiątkami. Po raz pierwszy uroczyście rozświetlona zostanie choinka, którą przez cały dzień ubierać będą dzieci. Festyn uświetni koncert finalistów programu The Voice of Poland.

Z Zakopanego blisko już do Kościeliska, gdzie Mikołaj pojawi się na Jarmarku Świątecznym trwającym w dniach 6-8 grudnia przy Domu Ludowym na Chotarzu. Zimową aurę ogrzeją koncerty kolęd i żywiołowe występy zespołów regionalnych. 

W Nowym Targu św. Mikołaja będzie można spotkać 6 grudnia o godzinie 13.00 w Muzeum Drukarstwa. Wszystkie dzieci bez ograniczeń wiekowych zaproszone są na warsztaty drukowania kartek świątecznych metodą tradycyjną "Pocztówka ze Świętym Mikołajem". Przed warsztatami spotkanie ze Świętym Mikołajem.

 

Prehrať Prehrať