Späť

Małopolska. Dla dzieci.

Małopolska. Dla dzieci.

Weekend z dziećmi w górach? Niezapomniana wizyta w skansenie lub muzeum? Wodne zabawy, sportowe wyzwania albo zwiedzanie fascynujących zamków? To tylko wycinek z bogatej listy małopolskich atrakcji dla dzieci. Znajdą tu coś dla siebie zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie, a także sami rodzice.

Oferta jest naprawdę zróżnicowana: oprócz niezaprzeczalnych walorów krajoznawczych i kulturowych regionu, w Małopolsce odwiedzić można m.in. parki rozrywki, poza tym ciekawe i niepowtarzalne są również tutejsze wydarzenia i imprezy, a większość muzeów organizuje dla najmłodszych edukacyjne warsztaty i zajęcia. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, ponieważ gwarantują dobrą zabawę i mnóstwo wrażeń, a przy okazji wiele uczą. W małopolskich skansenach można zobaczyć pracujących rzemieślników i poznać zanikające już zawody, a w licznych zamkach dzieci mogą dowiedzieć się, jak wyglądało życie w średniowieczu, jakie wówczas panowały zwyczaje, a także obejrzeć turnieje rycerskie. Dla małego turysty „ożywione” zabytkowe obiekty mają zupełnie inną wartość, taka wizyta na długo zapada w pamięć.
Przy dłuższych wyprawach trzeba wziąć pod uwagę to, że dzieci mają własne tempo zwiedzania, zwykle też szybko się męczą lub nudzą. Najlepiej przewidzieć w środku dnia dwu, trzygodzinną przerwę na obiad w karczmie czy restauracji. Jedzenie z dala od domu, często w niepowtarzalnych wnętrzach, zazwyczaj smakuje wyjątkowo, a odpoczynek przy stole pozwala naładować akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami. Nie warto też odmawiać dzieciom wizyty w kioskach z pamiątkami, to część ich świata, a kupiony drobiazg przez długi czas przypomina im wspólną wyprawę.

Wydawnictwo do pobrania

Prehrať Prehrať